Skontaktuj się z nami!

MS Clinsearch Spółka z o.o.

ul. Północna 18/U1, 20-064 Lublin

tel: 609 778 177 

e-mail: biuro@msclinsearch.pl

MS Clinsearch: Dr Katarzyna Szmygin-Milanowska

Dr n. med. Katarzyna Szmygin-Milanowska ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie w 1988r. W latach 1992-2001 ukończyła szkolenia i zdała egzaminy specjalizacyjne: I-go stopnia z zakresu chorób wewnętrznych, II-go stopnia z zakresu chorób płuc, i II-stopnia z alergologii. W 1996r uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Od 1989r do chwili obecnej jest pracownikiem Kliniki Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4, od 2002r na stanowisku adiunkta ( Lublin; Jaczewskiego 8)

W pracy na oddziale szpitalnym i poradni przyklinicznej pulmonologicznej zajmuje się leczeniem chorób układu oddechowego, w tym alergii oddechowej. W poradni przyklinicznej alergologicznej prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń alergologicznych, w tym m.in, terapię metodą odczulania ( immunoterapii) pacjentów uczulonych na alergeny wziewne( głównie pyłki drzew, traw, chwastów, roztocza kurzu domowego). Dodatkowo dr Szmygin-Milanowska prowadzi diagnostykę i immunoterapię chorych uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych. Odczulanie ww. chorych odbywa się każdorazowo w warunkach jednodniowej hospitalizacji ( immunoterapia trwa średnio 3-5 lat). Dla tych pacjentów jest to jedyna metoda przyczynowego leczenia alergii na jad osy i pszczoły.

Od kilku lat dr Szmygin-Milanowska zajmuje się kwalifikacją i prowadzeniem grupy pacjentów leczonych w programie przewlekłej domowej tlenoterapii ( refundowanym z NFZ) Są to pacjenci z ciężką postacią przewlekłej, nieodwracalnej niewydolności oddechowej, skierowani do naszego ośrodka po wstępnej kwalifikacji szpitalnej.

Dr Szmygin-Milanowska przyjmuje w poradni alergologicznej i pulmonologicznej ( wizyty prywatne), oraz prowadzi ośrodek domowej tlenoterapii ( refundacja z NFZ).


Powrót
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij